Turkcell BiP ile Nasıl Faks Gönderilir?

Türkiye’nin yerli Anlık Mesajlaşma Uygulaması BiP ile eğlenceli vakitler geçirirken işinizden geri kalmayacağınız çok güzel bir özelliğinden bahsedeceğim. BiP ile faks gönderimi oldukça kolay ve kullanışlı. Buna bayılacağınıza eminim. Şüpheniz olmasın dostlar.

BiP dünyada bir ilk olarak yayınladığı ”Akıllı Faks” özelliği ile iş hayatınızda mobil cihazınızdan kolay yönlendirme ve hızlı iletişimin rahatlığını sağlıyor. Peki bu ”Akıllı Faks Özelliği Nedir?” gelin bundan bahsedelim.

BiP ile Fakslarınızı Tek Dokunuşla Gönderin

  • BiP Uygulaması’nın ”Keşfet” bölümünde bulunan bir çok hizmetin arasında yerini alan ”Akıllı Faks” özelliğini aktifleştirerek sizde kolayca bildirilerinizi fakslayabilirsiniz.
  • Faks Gönder” seçeneğine dokunarak bu özelliği kullanın.
  • Seçeğine dokunduktan sonra açılan mesaj penceresinden göndereceğiniz belgenin fotoğrafını çekin.
  • Faks alanına yazdığınız mesajdan sonra telefon numarası bölümüne numarayı yazın. Örneğin; 0216 xxx xx xx gibi silik bir bölümle karşılacaksınız.
  • Daha sonra gelen mesaja ”Evet” yazdığınızda faksınız gönderilmiş olacaktır.

Mali işlerinizi halletmeniz de kolaylık sağlayan bu faks özelliği sayesinde bankalara veya kamu kuruluşlarına ya da özel kuruluşlara talimat ve dilekçelerinizi rahatlıkla yollayabilirsiniz. Bir kırtasiyeyi veya PTT’yi ziyaret ederek sıra beklemek zorunda kalmayacaksınız. Üstelik ilk ay kullanım ücretsiz olacak!

Bu özellik sadece Turkcellliler’e özel olduğu için diğer operatörlerin yararlanması söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.