BiP’in 6 Farklı Özelliği

Akıllı telefonların ücretsiz anlık mesajlaşma uygulamalarına yenisini ekleyen Turkcell’in geliştirdiği BiP indir uygulaması kültürümüze ve sosyal internet kullanıcılarına fark yaratan özellikleriyle her geçen gün daha popüler olmaya devam ediyor.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun geçmiş günlerde yaptığı açıklamayla 1 milyona yakın kullanıcıya ulaştığını açıkladığı Turkcell BiP uygulamasının pazarda bulunan diğer uygulamalara göre fazlasıyla fark attığı görülüyor. Biz de sizler için bu fark yaratan 6 özelliği sizlerle paylaşalım dedik. İyi oldu, güzel oldu.

BiP Nasıl Kullanılır?

Hala kullanmayanları da düşünerek önce sizlerle BiP uygulamasının nasıl kullanıldığı hakkında biraz bilgi vereyim. BiP uygulamasını iki şekilde telefonunuza yükleyebilirsiniz. Öncelikle bir Turkcell müşterisiyseniz, BIP yazıp 2222’ye ücretsiz olarak gönderdikten sonra, gelen urlye tıklayarak telefonunuza indirebiliyorsunuz. Sonrasında sizler için hazırladığımız sayfalardan
Android işlemcili telefona sahipseniz;

Anroid için BiP
iPhone kullanıcısıysanız ;

iPhone için BiP sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İndirme işlemi sonlandıktan sonra telefonunuzun menü kısmına girerek BiP uygulamasını açın. Numaranızı yazdıktan sonra telefonunuza gelen kodu yazarak onaylayın. Daha sonra uygulamanın içeriğine ulaşacaksınız. Akıllı telefonlarınız, BiP uygulaması ile otomatik olarak rehberinizi entegrasyon gerçekleştirerek eşleştirir. BiP kullanan diğer sevdiklerinizle anlık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Fazla da uzatmak istemiyorum. Şimdi gelelim dikkat çeken o 6 özelliğe.

BiP Kaybolan Mesaj Özelliği

Herkesin hayatında bir özeli olmalı, bazı şeyler gizli kalmıyorsa bu iş ilerde canınızı sıkabilir. Turkcell bizi tanıdığından ve diğer mesajlaşma uygulamalarına baktığımızda yazdığımız bir kelime biz silmezsek yıllarca saklı kalabiliyor.

Bu işin fotoğraf ve video gibi diğer boyutunu da düşününce gizliliğin önemi net olarak ortaya çıkıyor. BiP uygulamasında ise mesajlara kaybolma özelliği eklemek akıllara gelmiş. Uygulamanın mesajlaşma ekranının sağ üst köşesinde bulunan saniye işareti ile mesajın görüntülenme süresi seçilebiliyor. İstediğiniz zaman ayarlamasını yapmak tamamen sizin elinizde.

2- Penguen’den tanıdığımız Yiğit Özgür BiP’te

Yiğit Özgür’ün Kaleminden

Turkcell BiP uygulamasının piyasadaki bir çok rakiplerine fark atması için Yiğit Özgür’le beraber hazırladığı eğlenceli içerikler oldu. Özel olarak uygulama için tasarladığı bir sürü komiklikler, şakalar içeren çıkartmalar ile Örneğin; “Yemin et” ve yahut “Ohh be dünya varmış” karikatürlerini kullanarakta mesajlaşabilirsiniz.

3- BiP CAPSleri

BiP CAPS Özelliği

İnci Sözlük çılgınlığının bir ürünü olarak çıkan İnci Caps ile internetin en eğlenceli materyallerinden olan CAPS’ler BiP’de özel olarak sizin yaptıklarınızı paylaşarak eğlencenin dibine vurmanızı sağladı.

İstediğiniz fotoğrafa, istediğiniz yazıyı yazarak sevdiklerinizle pokunu çıkararak kahkahalar atın. BiP’in kendi hazırladığı CAPS’leride kullanabilirsiniz. “Ne gerek var yahu?” dediğinizi duyar gibiyim.

4- Mesajınızı BiP’siz olanlarada gönderin.

BiP Mesaj Özelliği

Rakiplerinden daha üstün olduğunu kanıtlayan diğer bir özellik de BiP’li olmayan arkadaşlarınızla BiP ile SMS atarak rahatlıkla mesajlaşabiliyorsunuz. Bunun için artık telefonunuzun mesaj özelliğini kullanmanıza gerek kalmıyor. BiP uygulaması ile tüm mesajlaşma ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

5- Hadi Grup Yapalım? Hemen Yanlış Anlamayın!

BiP’te Grup Kurma

Her arkadaş ortamının bir sosyal sohbet grubu olduğunu düşünürsek bundan geri kalmayarak grup mesajlaşma özelliği de BiP uygulamasında yerini almış durumda. Arkadaşlarınızı gruba tek tuşla ekleyin ve tek bir yerde çok daha rahat muhabbet edin. Üstelik üstte sıraladığımız tüm özellikleri grup mesajlaşmalarında da kullanabilirsiniz.

6- Nerdesin Aşkım, Burdayım Aşkım.

BiP Konum Bildirme

Bir arkadaşınıza bulunduğunuz yeri tarif ediyorsunuz. Ancak çok karışık olduğu için tarif edemiyor musunuz? Hiç yormayın kendinizi BiP’le konum gönderin. Atlayıp gelsin. Olay bu kadar basit hacı abi. Bu ücretsiz özelliğin kullanımı için klavyenin sol üst tarafında konum paylaşma kısmına girin. Daha sonra arkadaşınıza konumu gönderebilirsiniz.

BiP Özellik kategorisine gönderildi
One comment on “BiP’in 6 Farklı Özelliği
  1. Merve dedi ki:

    Bipten müzik gönderme nasıl yapılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*