BiP Kullanım Resimli Anlatımı

Akıllı telefonların güncel hayatta zorunlu ihtiyaç ürünleri olarak hayatımızda rol oynamasıyla aynı yönde büyüyen uygulama aplikasyonları haberleşme ihtiyaçlarında farklı yönler getirdi. Sesli aramalarda bu durum çok büyük etki yaratmazken, SMS tabiriyle anılan kısa mesaj iletişiminin, mesajlaşma servislerinde ciddi bir kan kaybı yaşamasına sebep oldu.

Bu durum anlık mesajlaşma uygulamalarına, pek çok şirketin pazara ilgisinin yönelmesine neden oldu. SMS’in eskisi gibi kullanılmamasından ötürü GSM şirketleri de bu pazara yönelmenin doğru olduğunu düşündürdü. SMS’e karşı mobil mesajlaşma uygulamalarının aktif gücünü farkeden Turkcell de prestijini yine konuşturarak BiP indir servisini akıllı telefon piyasasına sundu.

BiP Nasıl Kullanılır?

turkcell-bip-android-2

Turkcell BiP Çıktığı Günden Beri Büyük İlgi Görüyor.

Turkcell BiP’i şuanda sadece iOS ve Android işletim yüklü telefonlar kullanabiliyor. Ayrıca uygulamayı kullanmak için de herhangi bir operatörden olmanız yeterli. Turkcell abonesi olmanız gerekmiyor. Sadece kendi abonelerine sağladığı avantajlardan bahsetmek gerekirse ilk kullanım için Turkcell abonelerini teşvik etme niteliğiyle 1 GB internet hediye veriyor.

turkcell-bip-ios-2

BiP basit arayüzü ile eşsiz ve kolay kullanım sağlıyor.

BiP’in arayüzüne baktığımızda dünyada en çok kullanılan WhatsApp ile benzerlikler sunduğunu pek çok kullanıcının yorumlarından anlayabiliyoruz. BiP’te aynı WhatsApp gibi telefona indirme işlemi gerçekleştikten sonra kullanım için telefon numarası talep ediyor.

Bunun amacı rehberle entegrasyon gerçekleştirmek, tanıdığınız insanlarla doğrudan görüşmenizi sağlıyor. Telefon numaranızı girdikten sonra bir aktivasyon kodu gelecek ve bu kodu uygulamaya gireceksiniz. Sonrasında takma ad ve profil resmi yükleyeceğiniz bir sayfayla karşılaşacaksınız. Bu işlemler tamamlanır tamamlanmaz uygulama doğrudan kişilerin olduğu arayüze sizi yönlendirecektir.

turkcell-bip-android-3

BiP Sesli Arama ve Multimedya Mesajı Özelliklerine de Sahip

”Kullanıcılar” arayüzünün altında 3 sekme yer alıyor. Telefon rehberinizde bulunan ve BiP’i kullanan kişiler sekmede gösterilirken, yıldız ikonuyla favori kişileriniz yani en çok sohbet edilenler gösteriliyor. Telefon rehberinde olan kişilerde Hepsi sekmesinde yer alıyor.

turkcell-bip-ios-1

Kolay ulaşım ve akıllı rehber özellikleri de var.

Ana ekranın sağ üst tarafındaki butona tıklayınca rehberinizde çevrimiçi insanları görebilirsiniz.  Kullanıcıların olduğu ekrana ise geri dönmek için yine sağ üste tıklamanız yeterli.

Ekranın sol üst tarafına tıklayınca araçlar menüsü çıkıyor. Bu çubuk BiP ayarları ve diğer tüm özelliklere ulaşabiliyorsunuz, üstelik durum yazılarınızıda burdan ayarlayabiliyorsunuz. BiP rahatsız olduğu kişileri kullanıcılar engelleyebilsin diye bu özelliğide mahrum etmemiştir.

Rehberden görüşmek istemediğiniz kişinin üstüne basılı tutun ve ”Engelle” seçeneğine tıklayıp Engelliler listesine şutlayın. Engellenenleri ayriyetten bu listede görebilirsiniz.
Turkcell BiP hem iOS, hem Android kullanıcıları için ortak arayüz kullanımı sunuyor. Umarım yazımızı beğenmişsinizdir.

4 comments on “BiP Kullanım Resimli Anlatımı
 1. Songül Yaşar dedi ki:

  Kullanım açısından herşeyi anlatmamışsınız. Lütfen daha açıklayıcı bir makale paylaşırsanız sevinirim.

  • bipadmin dedi ki:

   diğer yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Çünkü her yenilik çıktığında parça parça anlatımlarını yapıyoruz. eleştiriniz için teşekkürler.

 2. Yuksel çelik dedi ki:

  Çok kolaylaştıracak Teşekkürler

 3. Ziya dedi ki:

  Bisohbette cinsiyetimi yanlış seçtim düzeltemiyorum yardım lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.